Hakkımızda

Assos Mercan Motel

Assos Mercan Motel Konumu

Motelimiz, Çanakkale’nin, Ayvacık ilçesi, Behramkale (Assos) köyü, Kadırga koyundadır.

Arabayla

İstanbul’dan Assos'a arabayla gelmek için Çanakkale Boğazı’nı geçmeniz gerekiyor. Bunun için farklı noktalardan feribota binerek karşıya geçebilirsiniz.

    * Gelibolu - Lapseki (20 dak)

    * Eceabat - Çanakkale (15 dak)

    * Kilitbahir - Çanakkale (7 dak) 

Gestaş'ın Çanakkale Boğazı'nda düzenlediği sefer saatleri için tıkayın : www.gestasdenizulasim.com.tr

Karşıya geçtikten sonra Ezine-Ayvacık üzerinden Assos'a yaklaşık 1 saatte ulaşabilirsiniz.

Arabayla İstanbul-Assos 6-7 saat, İzmir-Assos 3-4 saat uzaklıkta bulunuyor.

İstanbul- Bandırma arasında düzenlenen hızlı feribot seferlerini tercih ederseniz daha az araba kullanmış olursunuz. Feribottan indikten sonra şu rotayı izleyerek Assos'a 2-3 saatte ulaşabilirsiniz: Bandırma - Balıkesir – Edremit – Akçay – Altınoluk - Küçükkuyu - Assos (Behramkale)   

Otobüsle

Büyükşehirlerden Assos'a direk otobüs seferleri bulunmuyor. Çanakkale Truva, Kamil Koç veya Metro otobüsleriyle Ayvacık, Küçükkuyu ya da Altınoluk'a ulaştıktan sonra Assos'a saat başı kalkan minübüslerle ya da taksi ile ulaşabilirsiniz.

Ankara'dan gelenler, son durak Çanakkale'de indikten sonra Ayvacık minübüsüne binmeliler. Çanakkale-Ayvacık arası 45 dakika sürüyor. Ayvacık-Assos 17 km., Küçükkuyu-Assos 60 km. mesafede bulunuyor.

Uçakla

İstanbul'dan THY ile Çanakkale'ye veya Borajet ile Edremit'e uçabilir, Assos'a aktarmalı minübüsler ya da taksi ile ulaşabilirsiniz. Assos- Edremit arası 60 km., Assos- Çanakkale arası 90 km.dir.