Hakkımızda

Assos Mercan Motel

Assos Mercan Motel

Motelimiz 1985 yılından beri bir aile işletmesi olarak hizmet veren bir yerdir. El değmemiş doğal yapısı ve tertemiz havasıyla sessizliği, huzuru ve rahatlığı arayanlar için görülmesi gereken Türkiye'nin en temiz denizidir.

Motelimizde 20 oda mevcuttur. Odalarımız tek katlı betonarme ve  ahşap bungalovdur. Ahşap odalar iki yataklı, diğer odalar üç yataklıdır. Bütün odalarımızda banyoklima ve sıcak su bulunmaktadır.

Motelimiz 4200m²’lik çam ve zeytin ağaçlıklı bir bahçenin içinde ve deniz kıyısındadır. Özel plajımızda şemsiye ve şezlonglarımız mevcuttur.

Motelimizde ayrıca kablosuz Internet (wireless) bağlantısı ücretsiz sağlanmaktadır. Televizyon ve müzik yayını olmayan motelimizde lüksü değil, doğallığı, sıcaklığı ve huzuru sağlamayı amaçlıyoruz.

Açık mutfağımızda hazırlanan yemek ve mezeleri verandamızda yerken dost sohbetleri ile keyif ve huzuru bir arada yaşayacaksınız.

Motelimizin bulunduğu bölge olan Assos'un tarihi bir önemi vardır. Assos'un önemi, özellikle Aleksandreia Troas'tan, Adramytteion'a, oradan da Bergama'ya kadar giden yola hâkim olmasındandır. Bu yüzden, şehir ilk zamanlardan beri iyice tahkim edilmiştir. Büyük bir kısmı iyi korunmuş olan surlar ve kapıları, M.Ö.IV ve III. yüzyıllarda yapılmıştır; bunlar Yunan tahkimat sanatının parlak bir örneği sayılabilir. Öbür binalar arasında özellikle şehir tepesinin en yüksek noktasında bulunan Athena Tapı-nağı'nın önemi, anılmaya değerdir. Bundan başka bir tiyatro, bir gymnasion ve agoranın kuzey kenarındaki bir stoanın örenleri de vardır. Deniz kenarından hala eski dalgakıranın kalıntıları görülebilmektedir. Batı Akropolis' te ise her iki kenarında da mezarlar bulunan bir sokak göze çarpmaktadır. Ayrıca birçok mezar anıtı da bu sokakta yer almaktadır.